fbpx

Євген Анопрієнко: «Ми зробимо все, щоб у країні панував закон здорового глузду»

Офіс Президента України «відреагував» на звернення політичних партій «СОЦІАЛІСТИ» і «Союз лівих сил» щодо кричущого порушення виборчих прав громадян в ухваленому нещодавно Виборчому кодексі, у якому передбачили багатомільйонні грошові застави для участі у виборах.

У листі-відповіді від першого заступника Керівника Офісу Президента України С. Трофімова повідомляється, що звернення партій буде розглянуто профільним комітетом парламенту в рамках розгляду законопроекту про зменшення суми грошової застави. Цікаво, що цей проект закону (№2769) ініціювали представники усіх депутатських фракцій і груп, крім «Слуги народу».

«І таке порушення конституційних прав громадян було допущено всупереч рішенню Конституційного Суду України 2002 року (справа про виборчу заставу, рішення № 2-рп/2002 від 30.01.2002 – ред.), згідно з яким «розмір грошової застави встановлюється залежно від майнової спроможності переважної більшості населення країни. Порушення цієї вимоги може суттєво обмежити кількість претендентів на місця в парламенті, особливо від фінансово малозабезпечених партій (блоків) та кандидатів у депутати», – заявив Лідер політичної партії «СОЦІАЛІСТИ» Євген Анопрієнко.

«Очевидно, що ініціатори порушення Конституції України добровільно не захочуть скасовувати ці дискримінаційні норми. Це зроблено владою для того, щоб не дати людям голосувати за тих, кого вони бажають бачити у Верховній та місцевих радах. Але ми, «СОЦІАЛІСТИ», спільно з нашими однодумцями у Блоці об`єднаних соціалістів, зробимо все, щоб в країні працював закон здорового глузду і рівність для усіх громадян і інститутів громадянського суспільства, а не лише для «прислужників», – підкреслив Євген Анопрієнко.

Поділитись новиною у соціальних мережах

Share on facebook
Share on email
Share on twitter
Share on google