fbpx

Як сьогодні живуть колишні країни Соціалістичного табору

Як сьогодні живуть колишні країни Соціалістичного табору❓

 

30 років тому відбулась ще одна подія – 1 липня 1991 року у Празі підписали протокол про повне припинення дії Варшавського договору 📃

 

Він був підписаний у 1955 році країнами Соціалістичного табору – країнами, що стали на шлях соціалістичного розвитку. А це майже всі європейські соціалістичні країни (окрім Югославії): СРСР, Албанія, Болгарія, Польща, Румунія, СРСР, Угорщина та Чехословаччина, пізніше – НДР.

👉🏻 Це була угода про дружбу, співробітництво і взаємну допомогу, яка закріпила блокове протистояння у “холодній війні”, що розділила світ на країни соціалістичного і капіталістичного табору. Відтоді більшість соціалістичних країн взяли курс на ліберальний розвиток.

Необхідність влитись у світовий ринок вимагала від них кардинальної перебудови економік. На практиці це означало зникнення цілих галузей, які процвітали перш завдяки соціалістичному поділу праці, дешевій радянській нафті і гарантованого збуту власної продукції на бездонному ринку СРСР.

Після зміни епох одні підприємства були ліквідовані, інші перейшли в руки іноземців, треті кардинальним чином змінили профіль.
Трансформація пройшла відносно успішно. Але через 30 років наші колишні сусіди зі Східної Європи демонструють досить нерівномірні результати 📊

Одні колишні союзники, якщо і не наблизилися до стандартів добробуту найбагатших країн Європи, то майже досягли середніх рівнів. А інші так і залишилися «бідною європейської околицею». Але, порівняно з Україною, досягнення суттєві 💁🏻‍♀️

 

❗️За рівнем ВВП на душу населення країни Східної Європи розмістились так:
➢ Чехія – 33,2 тис. $
➢ Словаччина – 31,3 тис. $
➢ Литва і Естонія – 30 тис. $
➢ Польща і Угорщина – 27,6 тис. $
➢ Румунія – 22,3 тис. $
➢ Болгарія – 20,3 тис. $
А як це співвідноситься з досягненнями держав решти Європи? На першому місці йде Люксембург з позамежними 104 тис. $! Друге місце у Норвегії, третє у Ірландії – у них трохи більше 69,2 тисячі доларів.

Для порівняння, в Україні – 8,3 тисячі доларів 🥲

 

❗️СЕРЕДНЯ ЗАРОБІТНА ПЛАТА у країнах Східної Європи – 1500-2000 $.
У громадян найбільш розвинених країн Європи зарплати в рази більше:
– у Швейцарії – 7143 $
– в маленькому Люксембурзі – 5568 $
– в Норвегії – 5262 $
Для порівняння, в Україні – 410 $ 🙈

Однак слід зазначити, що порівняно низькі зарплати в Східній Європі компенсуються більш доступними цінами на основні продукти харчування.

❗️ВИТРАТИ НА ХАРЧУВАННЯ
➢ Перше місце займає 2-мільйонна Словенія – середньостатистична сім’я на ведення домашнього господарства витрачає на рік 21 тис. євро
➢ Хорватія – 12 тис. євро
➢ Польща – 11 тис. євро
➢ Далі – угорці, румуни, росіяни, болгари…
42-мільйонна Україна займає останнє місце порівняно з ними – 2,5 тис. євро 😫
Чому Україна програє по багатьом показникам сусіднім країнам❓

Причина цьому – величезна кількість чинників: від сировинної орієнтації країни, до політичної нестабільності. Про них, а також про необхідні кроки, які допоможуть Україні досягти рівня європейських держав, ми розповімо у наступних публікаціях.

Поділитись новиною у соціальних мережах

Share on facebook
Share on email
Share on twitter
Share on google