fbpx

Всесвітній день народонаселення та демографічний хрест ❌

Вже у цю неділю на календарі буде 11 липня. Чим примітна ця дата?
👉🏻 У 1989 році Рада керуючих Програми розвитку ООН (ПРООН) рекомендувала відзначати 11 липня як Всесвітній день народонаселення.
День народонаселення має на меті загострити увагу на невідкладності й важливості демографічних проблем.
📆 Станом на 1 січня 2014 року чисельність населення Землі перевищила 7 мільярдів осіб, і буде рости не менше, ніж на 78 мільйонів чоловік щороку❗️ За оцінками ООН, у 2050 році чисельність населення Землі становитиме майже 9 мільярдів осіб.
Однак український внесок у наведену цифру, має мінусову позначку.
👥 Чисельність населення України неухильно зменшується: тільки за 5 місяців цього року на 100 тис. осіб!
Невтішні прогнози, на жаль, мають під собою серйозне підґрунтя. У нас один з найвищих у Європі показник смертності. І, що особливо небезпечно, смертність є стабільно високою серед молоді 👤
❌Наркоманія, алкоголізм, незбалансоване харчування породжують безліч супутніх їм хвороб. Українське суспільство ніяк не вибереться із затяжних соціальних та демографічних криз.
Мільйони наших співвітчизників змушені виїжджати на заробітки за кордон. Чимало з них виконують там найбруднішу, найважчу роботу. У таких умовах розвалюються сім’ї, зазнає найтяжчих випробувань моральний стан цих людей. Молоді родини не хочуть або просто бояться народжувати більше однієї дитини.
Взагалі статус сучасної держави визначає її економічний розвиток + чисельність населення. За даними ООН Україна входить до списку країн, населення яких до 2050 року скоротиться найбільше: українців буде біля 35 млн., до 2100 року – 24 млн. Саме на це має звернути увагу як мінімум РНБО, адже демографічна безпека є однією із ключових складових безпеки національної ☝🏻

Поділитись новиною у соціальних мережах

Share on facebook
Share on email
Share on twitter
Share on google