fbpx

Відповідальності за наслідки щеплень від Covid-19 не буде?

Кабмін пропонує внести зміни до ЗУ «Про лікарські засоби» та звільнити виробників вакцин та інших ліків проти коронавірусу від будь-якої відповідальності за наслідки їх використання. Відповідний законопроект №5247 він вніс в парламент у понеділок.
У пояснювальній записці зазначено, що 👉🏻
«учасники механізму COVAX погоджуються звільнити виробників вакцин від відповідальності за певні ризики, що можуть виникнути внаслідок застосування цих вакцин». А ухвалення цього законопроекту дозволить державі отримати вакцини від коронавірусу в рамках COVAX.
🧬 Висновок Головного науково-експертного управління парламенту, наданий на наступний же день – негативний.
Наводимо головні зауваження:
1️⃣ Відповідно до ч. 1 ст. 3 Конституції України людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Державна політика у сфері обігу лікарських засобів спрямовується, зокрема, на забезпечення потреб населення ліками належної якості. Відтак проект несе ризики надходження на національний фармацевтичний ринок неякісних лікарських засобів.
2️⃣ Ідея законопроекту є спірною, адже механізм COVAX, яким обґрунтовується необхідність прийняття законопроекту, спрямований, зокрема, на те, щоб 92 країни з низьким та середнім рівнем доходів приймали участь в роботі механізму та отримали дози безпечних та ефективних вакцин.
Без сумніву держава має здійснювати всі можливі заходи для захисту населення країни в умовах пандемії! Але не ціною відмови від відповідальності❗️
Якщо уряд відмовляється від претензій до виробників вакцин за можливі наслідки, то МАВ БИ ЗАПРОПОНУВАТИ МЕХАНІЗМ ВІДШКОДУВАННЯ людям, як можуть постраждати від введення вакцини!
Але ні пояснень, ні механізмів компенсації нема! ❌
Такі дії точно розходяться зі словами В.Зеленського, який нещодавно на одному із форумів, присвячених темі Covid-19, заявив щодо однієї із вакцин): «Я вважаю, що громадяни України – це, вибачте за порівняння, не кролики. І експериментувати на них ми не маємо права, тому ми домовлялися тільки з провідними виробниками вакцин…» ©️
Така ситуація аж ніяк не сприяє пришвидшенню темпів вакцинації в країні та лише підриває довіру людей до цього процесу❗️

Поділитись новиною у соціальних мережах

Share on facebook
Share on email
Share on twitter
Share on google