fbpx

Вакцинація в Україні – обов’язкова чи примусова?

Вакцинація в Україні – обов’язкова чи примусова?

 

Обов’язкова вакцинація, якою лякали українців, стартувала і в Україні. ЇЇ лише на минулому тижні анонсував Кабмін, а вже цими днями проект Наказу МОЗ винесли на громадське обговорення на сайті Федерації профспілок з терміном внесення пропозицій аж 1 день!

Перші на черзі вчителі та чиновники.
Але до підходу щодо обов’язкової вакцинації виникає багато запитань:
➖ чому до списку не потрапили працівники інших сфер, які контактують зі значною кількістю людей (продавці, водії громадського транспорту…)
➖ в проекті не вказані виключення – чи можуть люди все ж не робити щеплення, наприклад, за медичними протипоказаннями?

➖ що загрожує відмовникам? Правозахисники та профспілки говорять, що на чиновників и педагогів вже чиниться колосальний тиск: вони масово жаліються, що їм погрожують звільненням, недопущенням на роботу, зняттям премій.

📌Висновок: для обов’язкової вакцинації вибрали чиновників та вчителів, бо на них можна «натиснути».

А всіх інших українців «привчають» до примусової вакцинації, бо в подальшому її застосують для більш широкого кола професій в залежності від епідситуації. Про це прямо зазначено в пояснювальній записці до проекту.

Разом з тим, до законності проекту про обов’язкову вакцинацію є чимало питань:
➖ в Дорожній карті вакцинації, затвердженій МОЗ, вказано, що вакцинація від ковіду є суто добровільною;
➖ у проекті Наказу МОЗ йде посилання на статтю 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», але в цій статті немає ні слова про СOVID-19;
➖ ПАСЕ у своїй резолюції закликала інформувати громадян, що вакцинація не є обов’язковою і ніхто не може застосовувати політичне, соціальне чи інше тиск для примусу до вакцинації;

➖ чи бере держава на себе відповідальність за примусову вакцинацію, якщо буде побічна реакція, і куди людина може звертатися за допомогою і компенсацією?

🌹 Ми розуміємо важливість формування колективного імунітету, але ми вимагаємо, щоб держава діяла законними методами, не порушуючи прав громадян!
Адже ст. 2-1 КЗОТ визначає, що будь-яка дискримінація у сфері праці, пряме або непряме обмеження прав працівників, в залежності, зокрема, від стану здоров’я, не допускається.
Так, звісно в країні темпи вакцинації низькі. Але ж і ефективної роз’яснювальної роботи держава не веде!

А права людини для нас – на першому місці!

А як вважаєте Ви? Нам важливо почути Вашу думку!
Ставте у коментарях 🔥 або 👎.

Поділитись новиною у соціальних мережах

Share on facebook
Share on email
Share on twitter
Share on google