fbpx

«УКРАЇНА-30» – МЕДИЦИНА

«УКРАЇНА-30» – МЕДИЦИНА 💊

👉В Україні напевне, немає такої сім’ї, яка б за 30 років незалежності обійшлася без медичної допомоги. Тож про систему охорони здоров’я кожен судить з власного досвіду. Але безперечно ця сфера відіграє надзвичайно важливу роль у нашому житті.

У спадок від СРСР ми отримали систему охорони здоров’я імені академіка М.Семашка. Вона, крім багатьох інших переваг вирішувала питання доступу до медичної допомоги: в кожному райцентрі, а інколи навіть у селах та селищах з’явилися лікарні.

Натомість сьогодні маємо протилежне – так звана «медична реформа» та укрупнення районів призвели до масового закриття медичних закладів, звільнення лікарів та віддалення медичних закладів від українців.

❗ Про кількісні зміни у медичній сфері, які прямо відобразились на якості медичного обслуговування, красномовно свідчать ці цифри:
✅Медичні установи: 3900 у 1991-ому та 1186 у 2021-ому
✅Лікарі: 230 000 і 147 000 відповідно
✅Середній медичний персонал: 607 000 і 273 500 відповідно

😷Найбільше недоліки медичного забезпечення українці відчули на собі з початку пандемії, яка призвела до колапсу української медичної системи.

📣«Медики – наші герої!» – стверджували урядовці.

Так і є, але їм потрібно гідно платити. Але коли 30 років незалежності ти бачиш у лікарях героїв і забуваєш їм платити, у найбільш критичний момент вони можуть просто зібрати речі й піти. Так і сталося.

Україна стала донором медичних кадрів для багатьох країн, щорічно втрачаючи понад 6 тис. фахівців. Лише з початку пандемії з країни виїхали близько 66 тисяч лікарів. Крім того, понад 5 тисяч лікарів і 34 тисячі медпрацівників звільнилися.

Що змінилося за рік? Зараз виплати 300% регулярні, якщо лікарня уклала відповідний договір з НСЗУ. Решта ж медпрацівників продовжують отримувати мінімалку або їдуть за кордон.

І хоч урядовці звітують про достатнє фінансування медиків, працівники медичних закладів продовжують перекривати дороги через борги з зарплат, скорочення персоналу та закриття лікарень.
💸 ЗАРПЛАТА – найболючіша тема для працівників сфери охорони здоров’я.

Середня зарплата медичного персоналу становить близько 9 000 грн. Пандемія «збагатила» українських медиків аж на 1500 грн на місяць. 😕

 

То скільки ж ми повинні платити лікарям, щоб мати надію дочекатися якісної допомоги? Згідно з дослідженням заробітної платні лікарів у світі, в країнах із рівнем розвитку економіки, схожим на український, лікар отримує в середньому 1500 дол. на місяць.

📍 За даними Світового банку, 58% усіх витрат на охорону здоров’я в Україні становлять приватні витрати українців. Це один із найвищих показників у світі (на рівні з такими країнами, як Ірак, Єгипет, Киргизстан). Система неофіційних платежів за медичні послуги існує в Україні впродовж усіх років незалежності.
За даними дослідження, щонайменше 89% пацієнтів оплачували своє лікування:
➖ 37% — у формі благодійних внесків,
➖ 25% — неформальних платежів медичному персоналу

➖ і лише 27% — за затвердженими цінами в касі лікарні.

І що країна має після всіх «реформ» у медичній сфері❓
▪ Ми втратили профілактичний напрямок – адже краще попередити розвиток хвороби, ніж її лікувати. Особливо це стосується дорослого населення, а також сільського.
▪ Великими проблемами обернулася втрата промислової медицини, яка колись була дуже потужною.
▪ Медична галузь стала непрестижною, «похід» у науку в сучасних умовах не викликає в молоді колишніх інтересу та ентузіазму.
▪ Країна втратила медико-біологічний напрям у розробці сучасних вакцин та фармпрепаратів.
▪ Охорону здоров’я втрачено як систему, а натомість створено дорогу, неефективну та неякісну спеціалізовану систему. З медицини зробили комерцію, бізнес, для багатьох пацієнтів вона стала недоступною – ціни на медикаменти надто високі, неконтрольовані.
▪ Відсутній стратегічний план розвитку галузі охорони здоров’я, наступність та послідовність дій – надто часто у нас змінюються уряди та міністри.

▪ І чи не найголовніше – втрачено принципи гуманізму, співчуття а також довіру населення до системи охорони здоров’я.

🌹 ПП «Соціалісти» прагне повернути Україну до когорти держав, куди приїжджають переймати досвід провідні фахівці світу, в тому числі – у сфері охорони здоров’я.

Ми виступаємо за гарантування всім громадянам доступу до якісної медичної допомоги. Насамперед – профілактика захворювань, у тому числі шляхом залучення громадян до систематичних занять фізичною культурою і спортом 🏃💪

 

Приєднуйтесь! Попереду — довгий шлях, але результат того вартий! 🌹

Поділитись новиною у соціальних мережах

Share on facebook
Share on email
Share on twitter
Share on google