fbpx

Україна-30: Демографічна ситуація

Україна-30: Демографічна ситуація 🇺🇦

 

Україна може втратити 20% населення, і це тільки початок ✖️

 

Катастрофічна демографічна ситуація в Україні почалась після 1993 року. На той рік саме було зафіксовано найбільшу кількість населення – 51 млн 870,4 тисячі осіб. Це був перший і останній рекорд за останні 30 років.

🌐 Станом на початок 2021-го ООН внесла Україну до списку країн, населення яких скоротиться найбільше. За розрахунками до 2050 року – залишиться близько 35 млн., до 2100 – 24 млн. чол.

Негативна ситуація спричинена кількома негативними факторами:

❗️Спад народжуваності

За період незалежності в Україні народилося 13,3 млн дітей. У цілому рівень народжуваності з 1991 року знизився вдвічі: в 1991-му народилося 630,8 тисячі дітей, у 2020-му – 293 тисячі.

❗️Старіння населення

На 100 померлих – 39 народжених дітей.

❗️Погіршення здоров’я нації

За останній рік пандемія підкосила немалу кількість осіб і це стосується не лише смертей від COVID-19. Перш за все, звертати увагу на динаміку загальної смертності. Наприклад, зростання смертності від серцево-судинних захворювань, можливо, був спровокований тим, що хворі не отримували своєчасно кваліфіковану допомогу, а не отримували вони її як раз через пандемію 😷

 

❗️Економічна нестабільність у країні

Взяти лише запланований перепис населення на 2023 рік: скоріш за все, його не відбудеться. Причина банальна: для проведення необхідно 4 млрд гривень, а грошей немає.

💸 Втім, близько 5,5 млрд гривень (тобто, більше $ 200 млн) знайшлися на святкування 30-річчя «незалежності» України, політичне керівництво якої не бажає знати, де сидять фазани, вірніше, кількість населення в країні. Адже абсолютно очевидно, що кількість жителів, які проживають на території України, катастрофічно зменшується з року в рік, особливо в постмайданний період.

❗️ Еміграція молоді

За даними Мінсоцполітики на початок 2020 року, за кордоном на постійній основі працює понад 3 мільйони українців. В окремі періоди їхня кількість коливається від 7 до 9 мільйонів.

Найбільш міграційно активна частина населення – це молодь до 35 років, завжди так було. Щодо освіти. Україна доволі освічена країна, рівень освіти зростає, тому – у складі мігрантів буде більше людей з вищою освітою.

Водночас, через лояльність польського законодавства, українці лишаються найбажанішою робочою силою в Польщі. Тому міграція з намірами перебувати там тимчасово і далі зростає. Вірогідність того, що українці лишатимуться там назавжди, також висока 📉

 

Ця картина – вагома підстава замислитись над майбутнім країни та терміново вживати заходи.

Ми пропонуватимемо реальні кроки для зміни демографічної ситуації у Маніфесті українських соціалістів. Приєднуйтесь 🌹

Поділитись новиною у соціальних мережах

Share on facebook
Share on email
Share on twitter
Share on google