fbpx

ТОП-3 законопроекти жовтня

ТОП-3 законопроекти жовтня 📝
❗️ ЗА ПІДРОБКУ COVID-СЕРТИФІКАТІВ МОЖУТЬ ДАВАТИ ДО 3 РОКІВ ТЮРМИ, – законопроект МОЗ

Національна поліція порушила 1100 справ, пов’язаних із підробкою сертифікатів вакцинації. У МОЗ запевняють, що цифра зростає, і запропонували Верховній Раді штрафувати та саджати шахраїв до в’язниці.

⛓ Тим, хто використовує підроблені документи про вакцинацію, загрожує штраф від 17 до 34 тис. грн.
⛓ Медпрацівникам, які вносять до державної електронної системи неправдиві дані про вакцинацію, загрожує штраф від 34 до 68 тис. грн. або до 2 років в’язниці; їм також можуть заборонити обіймати певні посади до 3 років.

⛓ Медпрацівникам, які продають підроблені сертифікати – штраф від 85 до 170 тис. грн. або позбавлення волі до 3 років.

Закон допускає відмову від профілактичного щеплення лише за медичними показниками.

Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється (ст. 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»).

До того ж відмова працівника від профілактичних щеплень і проти інших інфекційних хвороб може бути підставою для відсторонення його від виконання робіт на підприємствах та установах, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників чи поширення ними інфекцій.

🌹 Як бачимо – вимоги та обмеження, пов’язані з пандемією, впроваджуються в життя українців стрімко. Якщо ще навесні відсторонення працівників від роботи у разі відмови щепитися від COVID-19 здавалося лише теоретично можливим сценарієм в Україні, то віднедавна уряд змінив політику та створює умови, за яких без вакцинації буде важко продовжувати працювати та навіть пересуватись.

👉Так у більшості областей, які вже віднесені до червоної зони, невакцинованим заборонено користуватись громадським транспортом, відвідувати громадські місця та працювати у багатьох сферах! Це викликає незадоволення та протести українців, які виявились неготовими до нововведень та виходять на акції протесту.

Все це – наслідок проваленої інформаційної політики влади щодо вакцинації, яка призвела до авральної ситуації в українських лікарнях!

❌Натомість законодавці замість того, щоб показати приклад усій країні, обмеження щодо себе ухвалили в останню чергу! Постанову, яка забороняє вхід до парламенту без сертифікату про вакцинацію, негативного ПЛР-тесту, або довідки про те, що перехворів протягом 3 місяців – вони ухвалили лише кілька днів тому…

❗️ ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ПІДВИЩЕННЯ ПОДАТКІВ (№5600)

Цей «багатостраждальний» документ влада ініціювала ще в червні, чим викликала значний суспільний резонанс. Уряд наголошував на тому, що одне з головних положень законопроекту — це підвищення ренти за видобуток залізної руди, яка останнім часом зростає у ціні. Тому його охрестили «антиахметівським».

Однак, як виявилося, про олігархів у ньому не так багато. Автори документу вважають, що його ухвалення принесе бюджету 50 млрд. грн. на рік. Причому більшу частину податків виймуть з кишень українців, зокрема з нового «селянського податку».

Виникає питання: як урядовці починали з боротьби проти олігархів, а закінчили «податками на город»?❓
Хто постраждає від законопроєкту №5600 найбільше:
👉🏻 агропромисловість;
👉🏻 нерухомість;

👉🏻 оптова торгівля та середній бізнес.

Оподаткування угод купівлі-продажу житла значно вдарить по кишенях українців та зробить купівлю квартир вкрай невигідною. Люди змушені будуть переплачувати майже 20%. Але якщо врахувати тотальну бідність українського населення, то попит на житло просто впаде і постраждають підприємці та працівники зі сфери будівництва.

Ці та ще понад 60 сторінок податкових «нововведень» вже пройшли друге читання в парламенті та готуються до остаточного ухвалення.

🌹 Ми переконані – влада, яка дбає про добробут громадян країни і розвиток економіки, повинна не вигадувати «податки на повітря», необмежено посилюючи фіскальний тиск і збільшуючи ціни, а створювати комфортні умови для бізнесу і максимально забезпечувати умови для створення робочих місць.

❗️ ПРИЙНЯТО ЗАКОН ПРО ПРИВЕДЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ У СФЕРІ ДИТЯЧОГО ХАРЧУВАННЯ У ВІДПОВІДНІСТЬ ДО ВИМОГ ЗАКОНОДАВСТВА ЄС:
➖він посилює вимоги до дитячого харчування
➖створює умови для забезпечення дітей грудного та раннього віку безпечним та якісним дитячим харчуванням;
➖сприятиме збільшенню обсягів виробництва та розширення асортименту продуктів для дитячого харчування в Україні
➖зменшує вплив виробників дитячого харчування на рішення матерів про припинення годування грудьми

➖встановлює штрафи за порушення у сфері реклами дитячих сумішей.

Що ж – вкупі з новою системою шкільного харчування (шкільне меню має складатись з понад 160 страв української та інших кухонь світу, серед яких сирна запіканка з бананом та ягідним кюлі, чахохбілі з куркою, кускусом та рибними нагетсами) – такі кроки є добрим зрушенням у сфері здорового харчування юного покоління.

🌹 Однак, на місцях реалізувати реформу не вдається, адже держава як завжди переклала питання фінансування на плечі місцевих громад, які досить часто не мають коштів навіть на утримання шкіл, не те що на нове меню! А школи не мають необхідного персоналу та кваліфікованих працівників.
А яка твоя думка щодо нових законопроектів?💁‍♂️

Поділитись новиною у соціальних мережах

Share on facebook
Share on email
Share on twitter
Share on google