fbpx

Судові реалії

Судові реалії 👩‍⚖️

Більшість українців знає, що добитися справедливості в Україні – справа не з легких. Незважаючи на те, що про судову реформу говорять в країні давно, в роботі цієї гілки влади мало що змінилось:

❌ Судова система в країні практично паралізована.
❌ В реальності судова реформа не відбувається. В Україні йде боротьба за способи впливу на формування судової влади. Один з них – громадські ради, етичні та конкурсні комісії, де міжнародним експертам та грантовим організаціям намагаються передати повноваження щодо формування судової влади. Це небезпечна ідея, яка межує із втратою державного суверенітету!
❌ Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККСУ) не функціонує, добір суддів не проводиться, а і без того знекровлена судова система не отримує нових кадрів.
❌ Реформування торкнулось лише вищої ланки судів, а у місцевих судах, до яких переважно і звертаються українці, склалась патова ситуація.

Саме робота судів першої інстанції відображає рівень спроможності судової влади забезпечити верховенство права та доступ до правосуддя в країні. Тому саме їх робота і формує думку населення про судову систему в цілому.

А в місцевих судах вже тривалий час – кадровий і фінансовий голод! Працівники судів заявляють про відсутність коштів для канцелярських потреб, навіть для направлення поштової кореспонденції учасникам справ 🙈
Але порівняймо соціальний захист суддів порівняно з іншими українцями 👇🏻

Щоб подолати корупцію у судовій системі суддям шалено підвищили заробітні плати – біля 300 тис. грн. на місяць. Крім того, вони мають необмежене верхніми границями пенсійне забезпечення!

❓Чи стало менше корупції у судах? Ні! І приклад цьому – сьогоднішнє затримання судді Чернігівського окружного адміністративного суду за підозрою в отриманні хабара в $20 тис…
Що отримали в рамках «реформи» українці❓
Блокування платіжних карток за комунальні борги, досить часто – за неіснуючі!

Через рішення судів державні виконавці отримали право блокувати картки українців. Часто це робиться без інформування громадян, та за неіснуючі борги і відновлення права користування коштами досить тривале. А для людей старшого віку є надважким завданням.

👉Що маємо в результаті: низький рівень довіри населення, звинувачення в політично мотивованих рішеннях, конфлікти та боротьба за владу з іншими органами в системі, недовіру вітчизняних та іноземних інвесторів.
⚖️ Всі ці фактори призводять до того, що питання українців, навіть елементарні, вирішуються роками!!!
⚖️ Судова система «прогнила» і нежиттєздатна.
⚖️ Судді не несуть відповідальності за ухвалені ними неправові рішення.

⚖️ Падіння економіки, бо іноземному та вітчизняному бізнесу не потрібні якісь особливі умови – їх цікавить некорумпована судова система, де вони у разі негараздів зможуть захистити свої інтереси.

🌹 Мусимо констатувати: реформування судової вертикалі відбувається поверхнево, а не по суті.
Ми переконані – зміни в судовій вертикалі повинні проводитись не зверху донизу, а і у зворотному напрямку – починати потрібно з нижньої ланки судів. І будувати ефективну судову систему, яка приймає справедливі правові рішення!
Один з пріоритетів «СОЦІАЛІСТІВ» – правова держава, захист прав українців❗
Політична партія «СОЦІАЛІСТИ», приєднуйся!

Поділитись новиною у соціальних мережах

Share on facebook
Share on email
Share on twitter
Share on google