fbpx

Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день невинних дітей – жертв агресії.

Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день невинних дітей – жертв агресії.

Рішення про його заснування було ухвалено у 1982 році Генасамблеєю ООН. Дата 4 червня – це річниця нальоту авіації Ізраїлю на населені пункти Лівану, під час якого загинуло багато дітей. Цей день – як нагадування дорослим про їхні невиправні помилки, жертвами яких стають невинні діти. Це благання зупинити конфлікти та не ламати життя дітям!

На жаль, біль і страждання дітей – це те, що з початком бойових дій на Донбасі стало частиною сьогоднішньої України.

За час війни на Сході країни не менше ніж 147 дітей (98 хлопчиків і 49 дівчаток) загинуло і 392 було поранено. Ще 80 дітей загинули на борту рейсу малазійських авіаліній, збитому над Донбасом у липні 2014 року.

Постраждало близько 1,7 мільйона безневинних українських дітей, які втратили можливість жити у власному будинку, ходити у школу, спокійно гратися й відчувати всі радощі дитинства.

Біженцями у власній країні стали близько 130 тис. маленьких українців. 200 тис. школярів на Донбасі змушені відвідувати навчальні заклади в умовах бойових дій.

Це не просто жахлива статистика – це невимовний біль батьків, величезна трагедія для усього українського народу.

У локальних конфліктах, що виникають по всьому світу, гине безліч дітей. Сьогодні близько 250 млн дітей живуть на територіях, де відбуваються військові конфлікти. Міжнародний день безневинних дітей — це своєрідний протест проти насильства і війни.

Це не означає, що тільки в цей день треба згадувати про страждання і поламані долі дітей. Але хоча б у цей день люди повинні об’єднуватися і замислитися над тим, що кожен може зробити для того, щоб змінити ситуацію.

Кожен новий президент у своїх передвиборних «творах» обіцяє завершити війну: один за 10 днів, другий за рік… Ми закликаємо владу переходити від декларацій до реальних дій по врегулюванню конфлікту на Сході країни. І хай ці слова з творів дітей Донбасу стануть нагадуванням дорослим при владі про їх обіцянки і зобов’язання:

Я з нетерпінням чекаю приходу літа, але планів ніяких не можу будувати, так як я не знаю, що буде завтра. Головні мої плани на літо – це вижити і прийти до своєї улюбленої школи“.

Поділитись новиною у соціальних мережах

Share on facebook
Share on email
Share on twitter
Share on google