fbpx

Сьогодні професійне свято працівників органів місцевого самоврядування

👉Сьогодні професійне свято працівників органів місцевого самоврядування

Останнім часом вони знаходяться «на передовій» суспільних змін у країні.

Реформа децентралізації триває вже майже 7 років, але активна її фаза розпочалась у 2020р. Тоді було прийнято рішення про примусове об’єднання територіальних громад (ОТГ) і замість 11,5 тис. було створено 1,5 тис. ОТГ, а замість 490 районів – 136.

✅ОТГ стали незалежними від районного та обласного рівня, перейшли на прямі відносини з державним бюджетом та отримали нові широкі повноваження.
Але що говорять про реформу самі мешканці громад❓За результатами опитування, проведеного влітку цього року:
✅51% опитаних відповіли, що вони не відчули жодних змін,
✅32% вважає, що вся влада опинилася в руках місцевих “князьків”,

✅21% — що пришвидшилося спустошення сіл, селищ та деяких міст,✅і лише 17% зазначили, що покращилася якість послуг і відкрились нові можливості впливати на владу.

Чому так❓
1️⃣Не бажаючи втрачати вплив на місцевий рівень, влада запровадила партійні вибори в місцеві ради. Це призводить до того, що регіональні магнати приводять по списку партій «своїх» кадрів, забудовники чи інші «місцеві авторитети» просто «купують» місце в партійному списку і замість зробити життя людей кращим – продовжують збагачуватись і посилювати особисту владу…
2️⃣До «нелояльних» регіональних лідерів державна влада не гребує застосовувати «заходи впливу» через правоохоронні органи. Яскраві приклади – міські голови Києва та Одеси, а також нещодавні численні перевірки та справи проти політичних опонентів – кандидатів у мери та депутати…
3️⃣ Державна влада переклала свої «провали» в енергетичній, медичній та інших сферах на плечі органів місцевого самоврядування: тепер тягар вирішення питань з захмарними комунальними тарифами чи пошук шляхів фінансування медичних закладів лежить на органах місцевого самоврядування…
Разом з тим, децентралізована Україна показала себе досить стабільною системою, яка здатна оперативно реагувати на такі несподівані і глобальні виклики, як пандемія, і робити це більш ефективно, ніж вертикаль виконавчої влади.

Наша країна має багато прикладів успішних голів громад, яких мешканці обирають на нові терміни. Тому варто пам’ятати, що все залежить від фахових лідерів та якісних менеджерів у громадах. Тож вибір – за мешканцями громад!

💯Ми впевнені, що нині – в умовах, коли державна вертикаль влади розбалансована, система підготовки кадрів у державному управлінні руйнується, – значна відповідальність за розвиток громад, добробут громадян лежить саме на органах місцевого самоврядування.
👏Бажаємо сил і наснаги в роботі всім працівникам органів місцевого самоврядування. А всім українцям – ефективних лідерів і процвітання їх громадам!
Політична партія «СОЦІАЛІСТИ», приєднуйся!🌹

Поділитись новиною у соціальних мережах

Share on facebook
Share on email
Share on twitter
Share on google