fbpx

«СОЦІАЛІСТИ» відзначили 150 річницю з Дня народження Лесі Українки

«СОЦІАЛІСТИ» відзначили 150 річницю з Дня народження Лесі Українки – видатної української поетеси, письменниці та громадської діячки. Члени партії поклали квіти до пам’ятника Лесі України, що знаходиться на площі, названій на її честь.

«Леся Українка – це яскрава постать в українській історії! Її життєвий шлях і творчість тісно пов’язані з ідеями соціалізму: вона вірила в творчі сили народу, в його здатність знищити соціально несправедливий лад і побудувати новий, який відповідав би його інтересам. Виступала за усунення терору з політичної боротьби та запровадження етики в політику. Мужня і незламна громадська діячка – вона є прикладом для сучасних політиків!», – заявив голова політичної партії «СОЦІАЛІСТИ» Євген Анопрієнко.

 

Цікаві факти про видатну українку:

  • Її матір’ю булаписьменниця Ольга Косач (псевдонім Олена Пчілка).

 

  • Свій творчий псевдонім поетеса запозичила в свого дядька: Михайло Драгоманов підписував свої публіцистичні твори «Українець».

 

  • Леся навчилася читати у 4 роки, у 5 років почала писати драматичні твори, а у 9 написала свій перший вірш «Надія».

 

також англійськунімецькуфранцузькуіталійськудавньогрецьку та латину, бралася за вивчення грузинськоїшведської, іспанської.

  • У 19 років Леся Українка написала для молодшої сестри підручник «Стародавня історія східних народів».

 

  • Перекладала твори Гомера, Гюго, Байрона, Гейне, Шекспіра. Написала загалом понад 100 власних віршів і 20 драм. Випустила три збірки.

 

  • Саме вона переклала на українську мову «Маніфест комуністичної партії» у 1901-1902 рр.

 

  • Через свої політичні погляди перебувала під негласним наглядом поліції, і цензура не раз забороняла її твори. Більшість своїх робіт поетеса публікувала за кордоном – Берліні, Дрездені, Празі, Відні.

 

Пам’ятаємо своїх видатних діячів!!!

Поділитись новиною у соціальних мережах

Share on facebook
Share on email
Share on twitter
Share on google