fbpx

«Санта» не для всіх!

«Санта» не для всіх!❎
Чергова утопічна «ідея» Президента.
В. Зеленський вніс до парламенту пакет законопроектів для запровадження “економічного паспорту українця”.
Ідея передбачає, що на персональних рахунках дітей накопичуватимуться кошти від плати за користування надрами, а по досягненню ними 18-річного віку вони зможуть використати їх на навчання, купівлю житла або на недержавну пенсію.
Наближені до влади «експерти» прогнозують різні суми таких виплат: від 2,5 до 10 тис. $🤔
Напевне ідею президент запозичив у країн Перської затоки, Норвегії та Аляски, які є світовими лідерами у видобутку та експорті нафти та газу та запровадили такі фонди. Схожий механізм діє у Росії – там створюється «материнський капітал», для придбання чи будівництво житла, пенсійні накопичення або освіту.
Однак, в реаліях України, така ідея є утопічною:
➖Україна не лише не входить до лідерів видобутку нафти і газу, а впродовж багатьох років значною мірою залежить від їх імпорту.
➖Кошти створеного «Фонду майбутніх поколінь» влада планує вкладати в державні цінні папери. Тобто це буде спосіб підтримки “піраміди ОВДП”, на якій зараз тримається бюджет. Але чи втримається і не впаде «піраміда»?
➖Ініціатива президента на сьогодні не має ресурсного та економічного підкріплення. А що можна буде купити за ці гроші через 18 років, наскільки знецінить їх інфляція – важко навіть спрогнозувати.
➖ Є ризик, що видобувні компанії закладатимуть витрати за підвищену ренту у вартість енергоносіїв, які видобувають, а це призведе до збільшення вартості комунальних послуг…
Але найголовніше – ідея Зеленського порушує конституційні права українців!
➖ Бо ст. 13 Конституції України говорить, що надра є власністю всього народу. А якщо «ідея» й буде підтримана парламентом, то такий «подарунок» отримають не всі українці – а лише ті, які народжені після 1 січня 2019 року!
➖ Щоб наповнювати «Фонд майбутніх поколінь» держава має «забрати» рентні платежі з загального фонду держбюджету – а це фінансування субсидій, пенсій і зарплат працівників бюджетних установ. На 2022 рік – це 67 млрд грн.! Тож за рахунок чого влада має забезпечити конституційні зобов’язання перед українцями – наразі незрозуміло…
Тобто президент України висуває ініціативи щодо покращення добробуту лише тих громадян, що народилися із початком його каденції (2019 рік) і за рахунок добробуту інших громадян!
СОЦІАЛІСТИ пропонували свій механізм реалізації соціальної держави, який був вироблений ще влітку на Круглому столі експертами з соціального права. Ми запропонували на законодавчому рівні створити Фонд майбутніх поколінь:
✅ кошти до нього будуть надходити від продажу невідновлювальних природніх ресурсів країни;
✅ використовуватись – на загальносоціальні та екологічні невідкладні та перспективні потреби українців за рішенням 2/3 парламенту країни.
Щоб гроші з українських надр, які належать всім українцям, витрачались на їх життєві потреби вже зараз, а не колись через 18 років! ☝️
Матеріали Круглого столу були скеровані усім органам влади і ми отримали відповіді про обов’язкове врахування пропозицій.
Як бачимо – врахували «по-своєму», як їм зручніше. Бо запропонована президентом «ідея» дозволяє з одного боку гучно піаритись, а з іншого – отримати нову статтю доходу.
А чи вдасться її впровадити – для Зеленського не важливо. Бо через 18 років його при владі точно не буде і відповідати за невиконання чергової обіцянки вже буде нікому.

Поділитись новиною у соціальних мережах

Share on facebook
Share on email
Share on twitter
Share on google