fbpx

Про соціалістичні настрої в США

#Про соціалістичні настрої в США 🇺🇸

 

Не дивуйтеся, але тепер в молодіжному середовищі США дедалі гучніше лунають заклики до соціалістичної революції в головній капіталістичній країні світу.

🗣 «Будемо битися за соціалізм, влада – народу!»

🗣 «Ми наш, ми новий світ побудуємо» і тд.

Соціалістичні настрої посилилися на тлі антирасистських протестів і падіння економіки через COVID-19. А саме, соціалістично-демократичні, як в більшості країнах ЄС 🇪🇺

 

Довгий час американці висміювали та критикували соціально-економічну модель Європи за високі податки і бюрократію.

Головне виправдання: США – це, на відміну від ЄС, територія свободи та невтручання держави ☝🏻

 

Але криза 2008 року, яка дуже сильно вдарила по середньому класу, та нинішня коронакриза, привели до переосмислення ставлення до європейської моделі у багатьох американців. Стабільність і соціальні гарантії для них вже здаються куди більшою цінністю, ніж мінімалістичне втручання держави.

Особливо помітна підтримка людей 1995 року народження і пізніше. Для молодих американців пробитися в житті стає все важче, освіта дуже дорога, вони йдуть підробляти в ресторани нібито на час і залишаються там надовго, закинувши навчання 🗑

 

Вони живуть гірше, ніж батьки в їхньому віці. Знайти пристойну роботу навіть після закінчення ВНЗ все складніше. Борги за коледж виплачують порядку 44 млн американців і стільки ж жителів Сполучених Штатів не мають медичної страховки.

📌 Тож не дивно, що в США стає все популярнішим соціалізм.

Правда, поки незрозуміло, чи готова американська система змінюватися в напрямку соціал-демократичної моделі Європи. Очевидно, що процес цей буде йти непросто, створюючи ґрунт для подальшої радикалізації настроїв в протиборчих таборах.

Але нагадуємо, що партія “СОЦІАЛІСТИ” – це про європейський соціалізм. Без крайнощей і для людей.

Поділитись новиною у соціальних мережах

Share on facebook
Share on email
Share on twitter
Share on google