fbpx

ХТО ЖИВЕ ЗА НАШОЮ ІДЕОЛОГІЮ? 👉 СОЦІАЛІСТИЧНІ КРАЇНИ ЄВРОПИ І СВІТУ

ХТО ЖИВЕ ЗА НАШОЮ ІДЕОЛОГІЮ?

👉 СОЦІАЛІСТИЧНІ КРАЇНИ ЄВРОПИ І СВІТУ

У різні періоди історії ідеї загальної рівності користувалися настільки великою популярністю, що соціалістична ідеологія знайшла широке поширення і нині є провідною у багатьох країнах світу.

📌 Сучасна соціал-демократія – це ідейно-політична течія, що трансформувалася на позиції поступового вдосконалення капіталізму з метою утвердження соціальної справедливості, солідарності і більшої свободи.

☝️ Абсолютна більшість європейських лівих партій є демосоціалістичними – вони підкреслюють свою демократичність.
Північноєвропейська соціал-демократія включає: Данію, Ісландію, Фінляндію, Швецію, Норвегію.

Ось приклади економічних ініціатив соціал-демократичних урядів, які у різні часи перебували у керма своїх країн.

✅ ІСПАНІЯ

Соціалісти прийшли в цій країні до влади ще в 1982 році. Саме на їх долю випало проводити такі жорсткі заходи, як скорочення державних витрат і бюджетного дефіциту. Вони ж здійснили глибоку податкову реформу, знизивши податки на прибутки корпорацій, ввели прогресивну систему оподаткування фізичних осіб, податок на додану вартість.

✅ ВЕЛИКОБРИТАНІЯ
Тут відбувалась подальша відмова від регулювання фінансової сфери: Центробанку було дозволено самому приймати рішення про зміну процентних ставок, що має вирішальне значення для антиінфляційної політики і для стимулювання економічного зростання. Запроваджено жорсткі правила щодо бюджетного дефіциту і державних позик. Йде подальше зниження податків. Багато заощаджень, особливо дрібних інвесторів, повністю або частково від них звільняються.

Проголошена реформа пенсійної системи: її поступово переводили на основу приватних заощаджень, що істотно знизило державні витрати. А частину очікуваних заощаджень спрямовано на потреби освіти та охорони здоров’я.

✅ НІМЕЧЧИНА

Г. Шредер, який очолив уряд соціал-демократів, обіцяв продовжити справу колишніх соціал-демократичних лідерів В.Брандта і Г.Шмідта. “Обидва ці політики проголосили своїми цілями відновлення і перетворення. Я продовжу їх справу”. Як і раніше головна мета – жорстка економія. І тут, як і в Великобританії, на черзі пенсійна реформа, в результаті якої розмір пенсії повинен знизитися з 70% середньорічного доходу до 64% при подальшому розвитку приватного пенсійного страхування.

✅ ФРАНЦІЯ
Тут уряд соціалістів продовжував реформи, розпочаті їх попередниками – консерваторами. Була здійснена широка програма приватизації найбільших промислових і банківських компаній, серед них – “Франс Телеком”, найбільша банківська мережа Взаємного кредиту, алюмінієвий гігант “ПЕШІНЕ”, компанія з виробництва сталі “УСІНОР” та інші.
Реформа системи соціального забезпечення в цій країні розглядається як основний шлях до зниження державних витрат (очікується їх скорочення з 54 до 47% ВВП).

В останні роки соціал-демократична ідеологія набуває все більшої популярності. Про це свідчать результати виборів у багатьох країнах світу. На сьогодні до Соцінтерну (всесвітньої організації) належать 168 соціалістичних та соціал-демократичних партій та організацій.

Політична партія «СОЦІАЛІСТИ», приєднуйся! 🌹

Поділитись новиною у соціальних мережах

Share on facebook
Share on email
Share on twitter
Share on google