fbpx

Еталонний соціалізм – це міф ?

Еталонний соціалізм – це міф🙈
👉🏻 Соціалізм по праву вважається лівим рухом. Але дуже часто з нього створюють міфічний образ, якому приписують усі існуючі гасла, які лише чули.
Більшість з нас забуває про ідеологічне різноманіття. Найбільшого різноманіття український лівий рух досяг за часів Революції 1917 року. З 19 політичних партій представлених у Центральній раді,❗️ 17 були носіями тією чи іншою мірою лівої ідеології.❗️
Тогочасні українські ліві мали часом діаметральні погляди на питання припинення війни, націоналізації промисловості, розподілу земель між селянами, політичного управління чи, врешті, здобуття незалежності. І це не заважало віднести усіх їх до одного табору☝️
Однак зі встановленням Радянської влади кількість соціалістичних та комуністичних партій стрімко скорочувалась через злиття, поглинання або заборони більшовиками, аж до повного винищення опозиції всередині єдиної партії Йосипом Сталіним. Водночас на західній Україні до приєднання до СРСР продовжували діяти численні легальні та підпільні ліві організації різних поглядів.
👉🏻 Попри те, що розпад СРСР наніс важкого удару світовій соціалістичній ідеології, зі здобуттям Україною незалежності український лівий рух поступово повертався до різноманіття.
За результатами перших парламентських виборів незалежної України 1994 року, з 15 партій, що потрапили до Верховної Ради,4️⃣ чотири належали до лівого спектру:
➖«Комуністична партія України» (яка стала лідером перегонів),
➖ «Селянська партія»,
➖«Соціалістична партія»
➖та «Соціал-демократична партія».
🙌 Ліві партії відігравали важливу роль у політичному житті 1990-х років, однак у наступне десятиліття їхній вплив істотно зменшувався.
На парламентських виборах 2012 року «Компартія України» востаннє потрапила до парламенту. Утім, лівою її на той час вже було складно називати. Попри антиолігархічні гасла, фракція КПУ тісно співпрацювала із «Партією регіонів», ініціювала відновлення смертної кари й голосувала за антидемократичні «закони 16 січня».❌
👉🏻 Від нульових рейтингів до реальних програм
Традиційно ліві політичні ідеї, згідно із соціологічними дослідженнями, продовжують знаходити підтримку серед українців.
Так, за даними останнього опитування групи «Рейтинг»:
➖ близько 35% респондентів підтримують ідею «вирівнювання доходів» між багатими та бідними,
➖58% — збільшення частки держвласності. Чверть опитаних очікує від нового президента підвищення якості медицини та соціальних стандартів,
➖16% — зменшення впливу олігархів на політику ☝🏻
🌹 Відстоюй інтереси широких народних мас на принципах соціальної справедливості, рівності, патріотизму та інтернаціоналізму. Не ведись на стереотипи та приєднуйся!

Поділитись новиною у соціальних мережах

Share on facebook
Share on email
Share on twitter
Share on google