fbpx

Сьогодні країна вшановує героїчний подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Сьогодні країна вшановує героїчний подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Нині – 35 роковини від дня катастрофи планетарного масштабу. 🌍

 

Це день мужніх та самовідданих людей, які у 1986 році прийняли виклик, щоб захистити не лише Україну, але й усе людство від руйнівного впливу «мирного» атому. Силами понад 600 тисяч ліквідаторів за рекордно короткий термін, 206 днів, у 1986 році було побудовано об’єкт «Укриття». 🏥

 

👉 Катастрофа наклала тяжкий відбиток на долю українців: прямого радіаційного ураження зазнала дванадцята частина території України, де постраждали 3,2 млн осіб, серед яких понад 1 млн – це діти.
👉 Однак страшні наслідки катастрофи так і не переконали чиновників у необхідності пошуку альтернативних шляхів – влада планує розширювати виробництво атомної енергетики. І не лише для потреб свого населення, але й на продаж за кордон!

❗Сьогодні в Україні працює 15 атомних реакторів, але до 2040 року 13 з них стануть непридатні для використання. Тому “Енергоатом” пропонує збудувати ще 14 та вже навіть підписав меморандум з американською компанією Westinghouse, яка візьме участь у побудові 5 енергоблоків вартістю близько 25 млрд дол.

Це спричинило безліч критики, бо компанія зарекомендувала себе як ненадійний партнер:
➖технологія будівництва, яку вона пропонує Україні – непопулярна в галузі,

➖будівництво аналогічних об’єктів в інших країнах супроводжується судовими позовами через значне перевищення оголошеної вартості, численними затримками та відсутністю компетенцій.

❌ Після наслідків пережитої катастрофи – в українців точно нема бажання бути експериментальним майданчиком для випробування сумнівних технологій.
🙏 Сьогодні наш обов’язок – пам’ятати про ті страшні події і зробити висновки, аби трагедія не повторилась ніколи!

Щиро дякуємо ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, які є прикладом мужності, самовідданості та ціною свого життя та здоров’я захистили життя українців!

Ми переконані – подальша доля атомної енергетики в країні повинна вирішуватись з урахуванням думки її громадян, які на собі та на долі своїх родин відчули вплив мирного атому.
А що думаєш ти про майбутнє атомної енергетики в Україні❓

Поділитись новиною у соціальних мережах

Share on facebook
Share on email
Share on twitter
Share on google